Go Map نقشه
ناسا منتشر كرد

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

ردپای ۱۲ فضانورد روی ماه!

نقشه: پیج رسمی ماموریت آرتمیس ناسا تصاویری از رد چرخ ماه نورد 12 فضانوردی که بر قمر زمین پا گذاشتند در صفحه اینستاگرام خود منتشر نموده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، ناساآرتمیس با انتشار این تصاویر نوشت: تعدادی از معمول ترین درخواست هایی که برای تصاویر دریافت می نماییم مربوط به کهکشان های دوردست در جهان ما نیستند بلکه رد ۱۲ نفری هستند که بر روی نزدیک ترین همسایه کیهانی ما راه رفته اند: کره ماه
از آن جا که هیچ باد یا بارانی در ماه وجود ندارد، ردپای فضانوردان بر روی سطح این قمر باقی می ماند. ما با بهره گیری از مدارگرد شناسایی ماه می توانیم ماه را با جزییات زیاد مشاهده و بررسی نماییم. ناسا آرتمیس تصاویری از رد به جا مانده از ماه نورد فضانوردان منتشر نموده است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.


نیل آرمسترانگ و باز آلدرین، فضانوردان آپولو ۱۱ در طول ماه پیمایی خود مسافتی حدود ۱۰۰۵ متر را پیمودند در حالی فضانورد دیگری به نام مایکل کالینز در ماژول فرماندهی در مدار ماه منتظر بازگشت آنها بود.


پیت کنراد و آلن بین، فضانوردان آپولو ۱۲ در طول ماه پیمایی خود حدود ۲۳۱۶ متر را طی کردند در صورتیکه فضانورد دیگری به نام ریچارد گوردون در مدار ماه منتظر آنها بود.


آلن شپرد و اد میچل فضانوردان آپولو ۱۴ بودند که در طول ماه پیمایی خود حدود ۳۹۶۲ متر مسیر پیمودند در صورتیکه استوارت روزا مانند گوردون و کالینز در مدار منتظر بازگشت آنها بود.


دیو اسکات و جیمز اروین فضانوردان آپولو ۱۵ بودند که با کمک یک ماه نورد مسافت ۲۷.۹ کیلومتری را طی کردند و آلفرد وردن در مدار منتظر آنها ماند.


جان یانگ و چارلز دوک فضانوردان مامورت آپولو ۱۶ بودند. این دو نیز با کمک یک ماه نورد مسافت ۲۶.۸ کیلومتری را طی کردند و توماس متینگلی در مدار ماند.


در نهایت تصویر آخر متعلق به ژن سرنان و هریسون اشمیت است. این دو فضانورد ماموریت آپولو ۱۷ نیز از یک ماه نورد برای حرکت روی سطح ماه استفاده کردند و بیشترین مسافت طی شده تا کنون یعنی ۳۵.۷ کیلومتر را روی سطح قمر زمین پیمودند در صورتیکه رونالد ایوانز در مدار منتظر آنها بود.
منبع:

1401/05/23
15:34:51
5.0 از 5
202
تگهای خبر: مسیر
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ