Go Map نقشه
رئیس سازمان سنجش آموزش كشور خبر داد

افزایش 10 درصدی ظرفیت پذیرش در کنکور سال جاری

افزایش 10 درصدی ظرفیت پذیرش در کنکور سال جاری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت پذیرش داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال قبل اطلاع داد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از جلسه برگزاری حوزه امتحانی دانشگاه خوارزمی که امروز صورت گرفت از افزایش ظرفیت ۱۰ درصدی کنکور سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: سال جاری در مجموع ۴۸۰ هزار نفر داوطلب در کنکور شرکت کردند که نسبت به سال قبل حدود ۱۰ درصد افزایش ظرفیت داشتیم.
وی تصریح کرد: امروز در گروه ریاضی و فنی ۱۴۸ هزار داوطلب و در گروه علوم انسانی هم ۴۱۲ هزار و ۵۲۵ داوطلب در آزمون شرکت کردند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی حدود ۵۰۰ هزار و ۷۵۱ نفر هستند که فردا جمعه دهم تیر ماه آزمون خواهند داد.
معاون وزیر علوم تصریح کرد: تعداد داوطلبان گروه علوم تجربی در مقایسه با سال قبل حدود ۳۰ درصد افزایش داشت.
عباس پور در مورد رعایت قوانین و مقررات توسط داوطلبان تصریح کرد: به منظور حفظ آرامش، امنیت محیط آزمون و برقراری عدالت آموزشی با داوطلبان متخلفی که قوانین را نقض می کنند برخورد خواهد شد.
وی در مورد روند برگزاری آزمون هنر هم اظهار داشت: خوشبختانه مشکل خاصی در برگزاری این آزمون اتفاق نیفتاد و بر مبنای مقررات خوب عمل شد.
به صورت کلی تعداد داوطلبان زن در کنکور سال جاری ۹۱۵ هزار و ۴۱ نفر و تعداد داوطلبان مرد ۵۷۴ هزار و ۱۷۹ نفر می باشد که بر این اساس ۶۱ درصد کنکوری های سال جاری را زنان و ۳۹ درصد را هم مردان می سازند.
نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ اواسط مرداد ماه جاری از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.
داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۱ با فاصله چهار تا پنج روز یعنی از دهه سوم مرداد می توانند انتخاب رشته خویش را شروع کنند.
نتایج همه آزمون های ملی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.
سازمان سنجش آموزش کشور همینطور اعلام نمود که نتایج نهایی کنکور هفته آخر شهریور ماه بر روی سایت این سازمان منتشر می شود.
سال جاری برای نخستین بار تعداد پاسخنامه های کنکور مهم ترین تغییر آزمون خواهد بود که البته تعداد دفترچه ها هم تغییر پیدا کرده است.
منبع:

1401/04/09
21:32:58
5.0 / 5
168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ