Go Map نقشه
ستاری:

فرهنگ مبنای توسعه است

فرهنگ مبنای توسعه است

به گزارش نقشه از گیلان معاون رییس جمهور، یکی از با اهمیت ترین اقدامات حمایتی دولت از شرکت های دانش بنیان را معافیت مالیاتی دانست و بیان کرد: باید جلوی خام فروشی در کشاورزی و نفت را بگیریم و وابسته به واردات ماشین آلات صنعتی بعنوان نهاده تولید نباشیم، برای اینکه تا ماشین ساز نشویم، دانش بنیان نمی شویم.


سورنا ستاری در جلسه ستاد «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» استان گیلان، فرهنگ را مبنای توسعه و پیشرفت دانست و اظهار نمود: در زمینه زیرساخت و سخت افزار توسعه همچون دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و بانک ها و... کمبود نداریم، اما مردم این توسعه و پیشرفت را لمس نمی کنند.
وی با اعلان اینکه باید آموزش و پژوهش در اقتصاد دیده شود، اشاره کرد: آن چیزی که موجب توسعه اقتصاد دانش بنیان می شود، فرهنگ است و باید با همین فرهنگ جوانان را در استان و کشور خودشان نگه داریم، برای اینکه وظیفه ماست.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور، گیلان را علاوه بر ظرفیت های فوق العاده طبیعی، دارای پتانسیل خوب نیروی انسانی دانست و اشاره کرد: نیروی انسانی نقش مهمی در اقتصاد دانش بنیان دارد تا بتوانیم آموزش را تبدیل به اقتصاد نماییم و تولید ناخالص ملی را بالا ببریم.
ستاری، کلید ارتقای تولید ناخالص ملی را سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش دانست و عنوان کرد: بخش خصوصی باید به سمت پارک های علم و فناوری و مراکز نوآوری بروند تا منتج به محصول دانش بنیان شود.
وی با اعلان اینکه به زودی قانون جهش تولید دانش بنیان از طرف رییس جمهور ابلاغ می شود، اظهار داشت: در این جهت فعالیت شرکت های دانش بنیان تسهیل خواهد شد و آمادگی واگذاری زمین در پارک های علم و فناوری به شرکت های دانش بنیان وجود دارد.
معاون رییس جمهور، یکی از با اهمیت ترین اقدامات حمایتی دولت از شرکت های دانش بنیان را معافیت مالیاتی دانست و بیان کرد: باید جلوی خام فروشی در کشاورزی و نفت را بگیریم و وابسته به واردات ماشین آلات صنعتی بعنوان نهاده تولید نباشیم، برای اینکه تا ماشین ساز نشویم، دانش بنیان نمی شویم.
وی با اعلان اینکه بانک ها آمادگی سرمایه گذاری مستقیم در زمینه دانش بنیان را دارند، اشاره کرد: تامین مالی لازم بوسیله صندوق نوآوری و شکوفایی نیز صورت می گیرد.
ستاری، اقتصاد دانش بنیان را چشم انداز دو دهه آینده کشور دانست و افزود: گیلان با راه اندازی کارخانه فولاد و سیمان و پتروشیمی پیشرفت نمی کند و باید فرهنگ دانش بنیانی را دنبال نماییم.
وی استارت آپ ها را از بطن جامعه دانست و تصریح کرد: استان گیلان در کشاورزی نیاز فوق العاده به تکنولوژی و نوآوری دارد و باید غذای ارزان جایگزین ذرت برای دام و طیور و آبزیان فراهم نماییم. معاونت علمی و فناوری آمادگی دریافت ایده هایی را دارد که از ضایعات کشاورزی برای تولید غذای دام و طیور استفاده نماید.
معاون رییس جمهور با تاکید بر لزوم توسعه شرکت های دانش بنیان، اظهار نمود: خوشبختانه اکوسیستم دانش بنیان استان گیلان درحال شکل گیری است و باید صندوق پژوهش و فناوری استان را تقویت نماییم.
وی با اشاره به افتتاح کارخانه نوآوری استان، اشاره کرد: کشاورزی محور توسعه استان است و باید تکنولوژی و نوآوری را به سمت آب و بذر و سم و کود و... ببریم. دولت برداشتن یارانه کشاورزی را در دستور کار دارد که اقدام خوبی برای توسعه این بخش است.
منبع:

1401/03/03
22:45:42
5.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ